CLIMATE VOLUNTEERS (CLIVO)-İKLİM GÖNÜLLÜLERİ

İklim Gönüllüleri (CLIVO), bir grup lise ve üniversite öğrencisi tarafından Antalya’da kurulan resmi olmayan bir gruptur. Her birimiz farklı geçmişlere sahibiz, ancak iklim hareketi ve yeşil girişimcilik hepimizin odak noktası. Misyonumuz, yaşadığımız toplumda iklim değişikliği farkındalığını artırmak ve gençler arasında yeşil girişimciliği teşvik etmektir. Dünyanın bizim çabalarımızla ve sürdürülebilir alışkanlıklarımızla daha iyi olacağına inanıyoruz.

12 kişiden oluşan grubumuzda, lise ve üniversite öğrencileri, bir biyolog, birkaç eğitimci ve bir danışman vardır. Kendimizi sürdürülebilir bir gelecek bizim için çok önemli. İklim hareketlerimizle, toplumun sosyal, ekonomik ve çevresel refahında gelişmelere yol açan ve sürdürülebilir bir geleceği teşvik eden iyileştirmelere katkıda bulunabiliriz. Grubumuz çok yeni, bu yüzden Avrupa’nın farklı yerlerinden gençlerle tanışmak ve iş birliği yaparak Gençlik Projelerine dahil olmak istiyoruz.

CLIVO, aşağıdaki alanlarda aktif rol almayı planlıyor:

-Yereldeki gençlerin çevre bilincini artırmak;

-Gençlerin bölgemizdeki iklim değişikliği ile ilgili bilgi, tutum, beceri ve eylemlerini geliştirerek aktif vatandaşlığı desteklemek;

-Gençleri bahçıvanlık, güvenli bisiklete binme, yemek pişirme, plaj temizliği, atık yönetimi gibi çeşitli etkinliklere dahil etmek;

-Belediyemizin de desteği ile çevre, yeşil girişimcilik, sürdürülebilir yaşam tarzları vb. gibi farklı konularda yereldeki gençleri bilinçlendirmek için eğitimler/seminerler düzenlemektir.

 

Partner Identification Form-PIF_CLIVO